Paieška

Žalia, bet ne žolė

Receptai Detail

Didieji pagalbininkai virtuvėje

by Lina Digrienė (comments: 0)

Jei reikėtų įvardinti TRIS prietaisus, be kurių negalėtumėte apsieiti virtuvėje, kokie jie būtų? Aš galbūt įvardinčiau virtuvinį kombainą (labai patogus įrankis tešlos maišymui, kuomet galima tiesiog stovėti šalia ir stebėti maišymo procesą, nieko daryti/ laikyti rankose nereikia, taip pat  bei greitam bei patogiam daržovių pjaustymui).
Antrasis, ką įvardinčiau, tai, ko gero, būtų sulčiaspaudė. Labai dažnai nenaudoju (vien dėl to valymo proceso PO TO), bet tikrai labai praverčiantis prietaisas. Mano turima sulčiaspaudė turi priedą ledų gamybai. Tad, kaip sakoma, du zuikiai vienu šūviu.

Na, ir trečiasis, mano maisto ruošoje pats svarbiausias ir labiausiai naudojamas prietaisas – kokteilinė.  Anksčiau naudojau Kenwood kokteilinę, tačiau ji nebeatitiko mūsų šeimos poreikių: kadangi šeimoje esame keturiese, kokteilinės indo talpa pasidarė per maža (na, kasgi atsisakys stiklinės kokteilio ryte?),  pradėjo trūkti galios, kadangi juntami špinatų ar sėklyčių gabaliukai jau pradėjo nebepatikti. Tad leidausi į kokteilinių paieškas.


Tiesą sakant, ilgai ieškoti neteko. Kadangi turėjau aiškius kriterijus: talpa ir galingumas. Išsirinkau profesionalaus naudojimo kokteilinę Zylę (ZY848BL): 2200 W galios, net 33 000 apsisukimų per sekundę, indo talpa net 2 litrai.
Šį savaitgalį svečiuojamės pas mano tėvus namuose, tad pasiėmiau jį su savimi, kad galėčiau pagaminti žaliavalgišką braškinį, pagardintą apelsino žievelėmis, tortuką. Pasilepinimui, o kodėlgi ne?  

Anakardžių riešutus susmulkino kuo puikiausiai ir štai gavosi šilkinė masė: burnoje tirpstanti, lyg tirštas jogurtas, jokio gumuliuko. Iš tokios masės gaunasi ne tik puikus žaliavalgiškas tortukas, bet ir ledai (gaila, neturėjau po ranka ledų formelių), bet tikrai bus išbandyta, vos tik grįšiu namo.

Štai taip atrodo iš arti:

O dabar belieka laukti, kol masė ramiai atvės (plakant masė lengvai sušyla),  sustings ir, kiek padekoravus, galėsime skanauti.

Go back

Pridėti komentarą